50 Latgales reģiona skolēni piedalīsies DU Zinātnes skolā

Publicēts: 15:56 02.12.2015 Pievieno notikumu
Lai veicinātu un attīstītu jauniešu interesi par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm, kā arī sekmētu jauniešu interesi par aktuālajām tendencēm zinātnē, 5. decembrī notiks  Daugavpils Universitātes  Zinātnes skolas šī studiju gada 2. nodarbība, kuras laikā 50 jauniešiem no Latgales reģiona būs iespēja noskatīties Sandija Semjonova filmu "Ar domu par labāku pasauli", kas tiek demonstrēta dokumentālo filmu mēneša ietvaros.

Skolas nodarbību laikā tās dalībnieki piedalās bezmaksas lekcijās un praktiskajās nodarbībās, iesaistās zinātnisko aktualitāšu izzināšanā, iejūtas pētnieka lomā, pēta kādu sev interesējošu tēmu, kas var palīdzēt izvēlēties profesiju, kā arī iemācās strādāt ar modernu aprīkojumu.

Zinātnes skolas kopīgo nodarbību „Karjeras vadības prasmes: jauniešu iniciatīvas” vadīs DU Karjeras un iniciatīvu atbalsta centra vadītāja. Bet pēc kopīgās lekcijas no plkst. 12.00 DU zinātniskajos institūtos, centros un katedrās notiks praktiskās nodarbības 4 grupās. Dabaszinātņu nozares interesentu 1. grupa izzinās ķērpju pasaules noslēpumus, 2. grupai būs iespēja uzzināt par meteoroloģisko instrumentu izmantošanas iespējām. Savukārt humanitāro zinātņu interesenti šoreiz izzinās Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas Daugavpilī 20.gadsimtā, bet sociālo zinātņu interesenti uzzinās, kā var kļūt par uzņēmēju.

 Nodarbības DU Zinātnes skolā notiek vienu reizi mēnesī, un tās vada gan DU docētāji, gan vieslektori. Tie skolas dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vairāk nekā 50% nodarbību, saņems sertifikātu, par ko tiks piešķirti 5 punkti, stājoties jebkurā DU bakalaura studiju programmā.
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv