Pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē Pievieno objektu

Pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē

Katedrāles pamatakmens likts 1742.gadā.Tā celta Liepājas vācu draudzei. Katedrāle iesvētīta jau 1758.gadā, bet celtniecība pilnībā pabeigta tikai 1866.gadā, kad atbilstoši sākotnējam projektam tās tornim uzbūvēti vēl divi stāvi.

Dievnama iekšējā un ārējā arhitektūra veidota vēlīnā baroka stilā ar klasicisma iezīmēm.Katedrāles interjeru raksturo rokoko stila greznība un piesātinātība.Tās īpašā vērtība ir ērģeles, kuras ir lielākās mehāniskās ērģeles pasaulē. Ērģelēm ir 131 reģistrs, 4 manuāļi un vairāk nekā 7000 stabuļu. Ērģeles būvējis viens no tā laika labākajiem ērģeļu būvētājiem H.A.Konciuss. Šogad aprit 127 gadi kopš pēdējas ērģeļu pārbūves un to iesvētīšanas 1885. gada 1. decembrī. Katedrālē notiek ērģeļmūzikas koncerti, bet par tradīciju ir kļuvis starptautiskais Ērģeļmūzikas festivāls, kas notiek ik gadu septembrī. Iepriekš piesakot, ir iespējama ērģeļu demonstrācija vai neliels koncerts.
Katedrālē ir uzstādīta piemiņas plāksne somu jēgeriem, kas 1918.gadā šeit zvērēja uzticību Somijas likumīgajai valdībai.

  • Pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē

  • Pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Adrese: Lielā iela 9

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv